Praca wielomonitorowa - demonstracja

W trakcie konferencji będzie można zapoznać się z pokazem przykładowego komputerowego stanowiska pracy (np. wydajna obróbka dokumentów lub środowisko pracy programisty C++) przy wykorzystaniu pracy wielomonitorowej DisplayLink (4+ monitory) oraz wypróbować osobiście zalety takiego rozwiązania.

Kilka słów o firmie DisplayLink

Stanowisko wykorzystujące technologie dostarczane przez DisplayLink DisplayLink jest światowym liderem w tworzeniu rozwiązań umożliwiających pracę na wielu monitorach równocześnie. Rozwiązania te są przełomem w sposobie wykorzystania komputerów i urządzeń elektronicznych. Firma utworzona w 2003 roku rozwija się błyskawicznie. Stale wdrażane są nowe pomysły a rynek zaczyna stosować nasze rozwiązania w masowo produkowanych urządzeniach, co stawia przed firmą olbrzymie wyzwania.

Rozwiązania pracy wielomonitorowej dostępne są w tej chwili dzięki DisplayLink dla komputerów PC w systemach operacyjnych Windows i Mac. Tworzone i testowane jest oprogramowanie dla innych systemów operacyjnych i na platformy embedded.

DisplayLink skupia się obecnie na transmisji poprzez łącze USB 2.0 ale dostępne są i dalej rozwijane połączenia Wireless i Ethernet. Rozwiązania DisplayLink pozwalają także na transmisje danych klawiatury, myszy oraz sygnału audio.

Można sobie jedynie wyobrażać jak będzie wyglądać przyszły świat komputerów i urządzeń elektronicznych, kiedy każde urządzenie będzie mogło komunikować z każdym dostępnym, (znajdującym się w jego okolicy lub dowolnie oddalonym) monitorem i wyświetlać dowolne obrazy i informacje oraz obsługiwać wprowadzanie danych.

To jest rewolucja w sposobie obsługi i wykorzystania urządzeń elektronicznych.

Displaylink jest firmą globalną. Główne biuro w Palo Alto w sercu Doliny Krzemowej daje nam bieżący kontakt z firmami stosującymi nasze rozwiązania. Centrum rozwoju technologii ulokowane jest w Cambridge UK. Kontakt z producentami elektroniki zapewnia biuro w Taipei.

DisplayLink w Polsce

W Polsce DisplayLink otwiera właśnie w Katowicach centrum tworzenia oprogramowania wraz z działem badawczo rozwojowym. Tu mają powstawać nowe rozwiązania tworzone przez zespoły utalentowanych polskich inżynierów. Liczymy na to, że polskie centrum kompetencji wniesie do produktów DisplayLink wiele nowych pomysłów i tworzyć będzie najwyższej klasy nowoczesne oprogramowanie.

Aktualności

Konferencja w Szczyrku (17.06.2010)

W najbliższych dniach (21.06.2010 - 23.06.2010) odbędzie się niezwykle ciekawa konferencja organizowana przez Polskie Towarzytwo Informatyczne przy współudziale między innymi firmy DisplayLink. Serdecznie zapraszamy!

Szkolenie "Project Management" w Cambridge UK. (29.11.2008)

W dniach 24 i 25 listopada grupa przedstawicieli regionu GOP w tym członkowie PTI oraz pracownicy DisplayLink (Poland) wzięli udział w wyjeździe szkoleniowym do Cambridge. Szkolenie dotyczyło problematyki Project Management w aspekcie ogólnym bez powiązań z konkretnymi metodologiami zarządzania projektami. Uczestnicy wyjazdu ocenili materiały przedstawione przez Oxford Project jako bardzo wartościowe, na wysokim poziomie kompetencji. Materiały mogą być w przyszłości wykorzystane jako baza do przeprowadzania podobnych szkoleń w Katowicach w ramach planowanych działań PTI na rzecz propagowania idei Project Management w naszym środowisku.

Zaproszenie na jesienną konferencję PTI (14.10.2008)

Konferencja odbyła się w Wiśle w dniach 20.10 - 24.10.2008. Więcej szczegółów na temat konferencji na stronie WWW.

Podczas konferencji „Project Management dla Firm Innowacyjnych” jej uczestnicy zostali zaproszeni przez Piotra Fuglewicza do darmowego udziału w sesji poświęconej badaniom i rozwojowi w trakcie XXIV Jesiennych Spotkań PTI w Wiśle. Sesja odbędzie się we środę 22 października. Dzięki rejestracji poprzez mechanizm niniejszej strony WWW mogą Państwo skorzystać z zaproszenia Piotra Fuglewicza i wziąć bezpłatny udział w tej sesji.

Formularz zgłoszeniowy

Podziękowanie (10.10.2008)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji w Katowicach. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzania strony, gdyż w dalszym ciągu będą na niej publikowane materiały pokonferencyjne.

Materiały viedo (10.10.2008)

W dniu dzisiejszym zostały udostępnione Państwu materiały video z konferencji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wywiadami udzielonymi przez gości konferencji oraz relacjami z wykładów.

Konferencja

Temat:
„Project Management dla Firm Innowacyjnych" droga do sukcesu – od idei do globalnego businessu
Termin:
29 września 2008r.
Miejsce konferencji:
Katowice, ul. Uniwesytecka 13, budynek Altus/Qubus
Sala Ametystowa

Organizator

Polskie Towarzystwo Informatyczne
Oddział Górnośląski

ul. Lompy 2/10
40-040 Katowice

tel.: +48 32 251 98 11
www: http://www.pti.katowice.pl

Partner Konferencji - Sponsor

Logo DisplayLink

www: http://www.displaylink.pl
email: mariusz.tomaka@displaylink.com